iPhone 7 został nowym królem wydajności

iPhone 7 z najnowszym procesorem i wynikiem 178 397 pkt w AnTuTu okazał się o 38 109 pkt szybszy od dotychczasowego lidera, OnePlus 3 (140 288).

Warto też odnotować, że model iPhone 6a ma wyniki na poziomie 133 781 pkt. To około 33 proc. wzrost wydajności iPhone’a 7 względem poprzednika.

O ile wzrosła wydajność w iPhone'ach od 2012 roku?

iPhone 5 został zaprezentowany w 2012 roku i jest najstarszym smartfonem wspierającym iOS 10. Według AnTuTu ma 31 567 pkt.

Nieco odświeżona wersja z plastiku, czyli iPhone 5c ma ich nieco więcej — 31 867 pkt.

Flagowiec z 2013 roku, iPhone 5s ma już 64 901 pkt. To różnica prawie 106 proc. względem zeszłorocznego modelu!

iPhone 6 nie miał aż tak dużego przyrostu mocy, bo posiadał tylko 79 212 pkt. Wersja Plus okazała się nieco wydajniejsza — 80 554 pkt. (odpowiednio 18 w standardowej wersji i 19 procent w modelu Plus).

Większy skok wydajnościowy przyniosła wersja 6s i 6s Plus z 2015 roku — odpowiednio 13 4067 pkt i 13 6477 pkt. (odpowiednio 66 w standardowej wersji i 69 procent w modelu Plus)

Co ciekawe, iPhone SE z identycznym procesorem jak 6S okazał się wolniejszy od niego o 1352 pkt (132715 pkt).

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Jak wynika z powyższych danych, największe skoki wydajnościowe mają miejsce podczas prezentacji wersji S.

W związku z tym możemy przypuszczać, że również tym razem iPhone 7S powinien zapewnić zdecydowanie większy przyrost mocy niż dotychczasowe różnice między 5s a 6 i 6s a 7.

Czy przyrost mocy to dobry powód do ekscytacji?

Dla osób uwielbiających cyferki w benchmarkach, z całą pewnością.

Dla reszty świata to może być po prostu przydatna informacja, bo tak duży skok w syntetycznych testach powinien już być odczuwalny w codziennym użytkowaniu.

Aplikacje powinny włączać się zauważalnie szybciej oraz deweloperzy tworzący gry na ten sprzęt, mogą mieć zdecydowanie większe pole do popisu.

Wszystko jednak zależy od optymalizacji systemu, ale w przypadku iOS i ograniczonej ilości urządzeń z tym systemem — nie powinno być większego problemu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Fizyki nawet Apple nie oszukuje: iPhone 7 i 7 Plus mają po prostu większe baterie Nowości Apple’a, o których Tim Cook nie wspomniał podczas konferencji iPhone Upgrade Program - przyszłość pozyskiwania nowych telefonów Zoom optyczny to ściema. Premiera iPhone’a 7 okiem użytkownika iPhone’a 6s Apple: "Chcesz iPhone'a 7 w kolorze onyksu? Lepiej od razu kup etui" Wycieka specyfikacja iPhone’a 7. Lepszy aparat i bateria? Apple pracuje nad własnym Snapchatem? Tim Cook ma plan Statek Steve'a Jobsa to lodołamacz. Teraz zaczyna tonąć iPhone 7/6SE - kiedy premiera? [aktualizacja] Miliard. Tyle iPhone'ów sprzedał Apple przez 9 lat "To będzie coś wielkiego" - Tim Cook o rozszerzonej rzeczywistości i Pokémon GO Wyniki Apple’a coraz gorsze. Sprzedaż iPhone'ów i przychody wciąż spadają iPhone 7, 7 Plus i 7 Pro pozują do zdjęć. Wersja Pro z podwójnym aparatem i zoomem optycznym? Odświeżone EarPods czy zupełnie nowe słuchawki AirPods? Co znajdziemy w opakowaniu wraz z iPhone 7? Chcesz zostać dawcą organów? iOS 10 ci to ułatwi Ten mężczyzna przypomniał sobie, że Apple wisi mu 10 miliardów dolarów, bo... wymyślił iPhone'a 24 lata temu Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" Tylko Apple potrafi sprawić, żeby świat ekscytował się nowym kolorem telefonu Tegoroczny iPhone nie będzie się nazywał iPhone 7? Apple Watch 2 z kamerką, ulepszonym pokrętłem i nowymi przyciskami? Dlaczego nie ma (jeszcze) iMessage na Androida? iOS 10 pozwala usunąć preinstalowane aplikacje! Apple to chyba jedyna firma, która gra z klientami w otwarte karty iOS 10 oficjalnie. Co nowego i które urządzenia otrzymają aktualizację?