Fizyki nawet Apple nie oszukuje: iPhone 7 i 7 Plus mają po prostu większe baterie

Wydłużony czas pracy najnowszych iUrządzeń to w dużej mierze zasługa zwiększonej baterii.

Apple na swojej konferencji pochwaliło się, że iPhone 7 działa na baterii dłużej od poprzednika o około dwie godziny. Natomiast model 7 Plus ma wytrzymywać średnio o godzinę dłużej. Miło z ich strony.

W sumie można by początkowo pomyśleć, że te dodatkowe godziny są efektem jakiejś niesamowitej synergii między najnowszym procesorem A10 Fusion z iOS 10. Okazuje się jednak, że tym razem dłuższy czas pracy najnowszych smartfonów amerykańskiej korporacji, to czysta fizyka. Nawet nie kwantowa.

Jak podaje AppleInsider, pojemność baterii wzrosła o 245 mAh (1960 vs 1715mAh) w podstawowym modelu i o 150 mAh w “Plusach” (2900 vs 2750 mAh). Dane te zostały opublikowane przez chińskiego regulatora rynku TENAA.

Warto też też dodać, że przedstawiciele Apple’a, w wywiadzie przyznali m.in, że złącze 3.5 mm było tylko otworem wypełnionym powietrzem i zabierało cenne miejsce w środku urządzenia. To miało im przeszkadzać we wprowadzaniu nowych funkcji.

Na pewno ciężko się z tym nie zgodzić, że złącze w obecnej formie zajmowało sporo miejsca. Apple wykorzystało teraz tę przestrzeń do ulepszenia guzika Home oraz — jak widać — powiększenia baterii. Szkoda, że inni producenci jakoś potrafią oferować jeszcze więcej mAh w mniejszej obudowie.

Z ogniwami zmiana nie jest drastyczna, natomiast ja zawsze z otwartymi ramionami witam absolutnie wszystko co tylko jakkolwiek ma szansę wydłużyć czas pracy smartfonów.

Zobacz również: Czy można ufać dyskom w chmurze (rozmowa z Mikko Hypponenem)

Źródło: AppleInsider

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Nowości Apple’a, o których Tim Cook nie wspomniał podczas konferencji iPhone Upgrade Program - przyszłość pozyskiwania nowych telefonów Zoom optyczny to ściema. Premiera iPhone’a 7 okiem użytkownika iPhone’a 6s Apple: "Chcesz iPhone'a 7 w kolorze onyksu? Lepiej od razu kup etui" Wycieka specyfikacja iPhone’a 7. Lepszy aparat i bateria? Apple pracuje nad własnym Snapchatem? Tim Cook ma plan Statek Steve'a Jobsa to lodołamacz. Teraz zaczyna tonąć iPhone 7/6SE - kiedy premiera? [aktualizacja] Miliard. Tyle iPhone'ów sprzedał Apple przez 9 lat "To będzie coś wielkiego" - Tim Cook o rozszerzonej rzeczywistości i Pokémon GO Wyniki Apple’a coraz gorsze. Sprzedaż iPhone'ów i przychody wciąż spadają iPhone 7, 7 Plus i 7 Pro pozują do zdjęć. Wersja Pro z podwójnym aparatem i zoomem optycznym? Odświeżone EarPods czy zupełnie nowe słuchawki AirPods? Co znajdziemy w opakowaniu wraz z iPhone 7? Chcesz zostać dawcą organów? iOS 10 ci to ułatwi Ten mężczyzna przypomniał sobie, że Apple wisi mu 10 miliardów dolarów, bo... wymyślił iPhone'a 24 lata temu Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" Tylko Apple potrafi sprawić, żeby świat ekscytował się nowym kolorem telefonu Tegoroczny iPhone nie będzie się nazywał iPhone 7? Apple Watch 2 z kamerką, ulepszonym pokrętłem i nowymi przyciskami? Dlaczego nie ma (jeszcze) iMessage na Androida? iOS 10 pozwala usunąć preinstalowane aplikacje! Apple to chyba jedyna firma, która gra z klientami w otwarte karty iOS 10 oficjalnie. Co nowego i które urządzenia otrzymają aktualizację? Motion Stills, czyli Google poprawia to, czego Apple nie dopracował